Szkolenia dla trenerów, czyli świadomie kieruj swoją karierą

Branża szkoleń dynamicznie się rozwija, a zawód szkoleniowca staje się coraz bardziej pożądany. Wśród Polaków rośnie zainteresowanie podnoszeniem kompetencji zawodowych i mentoringiem. Myślisz o tym jak zostać trenerem i czy warto? Przeczytaj nasz artykuł.

Szkolenia dla trenerów – fachowe programy

Praca trenera wymaga profesjonalnego przygotowania. Przedstawiciele tej profesji codziennie pracują z potrzebującymi wsparcia ludźmi, dlatego powinni umieć nawiązywać długofalowe relacje. Uważasz, że masz wrodzone kwalifikacje do pracy w charakterze szkoleniowca? Skorzystaj z kompleksowych szkoleń, na których wyszlifujesz posiadane umiejętności. Współcześnie organizowanych jest wiele programów dla potencjalnych coachów. Najlepsze stosują zróżnicowane i innowacyjne metody szkoleniowe, np. metodę rządu, dramę, dyskusje grupowe, a także miniwykłady. Wybierasz się na kurs? Ustal czy dostarcza wiedzy, która pozwala starać się o rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Szkolenia dla trenerów – jak zostać trenerem?

Niesamowicie ważnym modułem każdego programu dla szkoleniowca jest tzw. proces grupowy, który obejmuje cztery etapy – formowanie się grupy, wystąpienie sporu, definiowanie zasad rządzących grupą oraz jej ostateczne działanie. Profesjonalny kurs uczy także tworzenia relacji, radzenia sobie z problemem agresji i pomaga wypracować indywidualny styl każdego szkoleniowca. Istotne są także moduły takie jak trening zadaniowy, współpraca w grupie i budowanie sojuszu z grupą. Zastanawiasz się jak zostać trenerem? Profesjonalnie przygotowany kurs nauczy Cię organizować interesujące i skuteczne szkolenia i wskaże Ci kierunek dalszej kariery. Po jego zakończeniu będziesz umiał dopasować metodę pracy do specyfiki grupy i ustalać granice.