Kursy NLP – ucz się od mistrzów

NLP, czyli programowanie neurolingwistyczne, cieszy się ogromnym zainteresowaniem w różnych grupach. Jego atuty chwalą między innymi kierownicy, coachowie oraz entuzjaści rozwoju osobistego. W czym kryje się sekret jego skuteczności? Na pewno w dużym stopniu bierze się to tego, iż NLP stanowi połączenie psychologii z różnymi dziedzinami – między innymi informatyką oraz nauką o języku. Dzięki NLP możemy nie tylko usprawnić komunikację z otoczeniem, ale także zmieniać swoją osobowość, czego rezultaty szybko odczujemy w prywatnym życiu. Nie powinno zatem zaskakiwać, iż na kursy NLP zapisuje się tak wielu ludzi.

Kursy NLP – przebieg

Kursy NLP zazwyczaj pochłaniają kilkanaście dni. Organizowane są przez mistrzów z dużym doświadczeniem, którzy czasem są także czynnymi psychologami. Kursy NLP umożliwiają zdobycie dyplomów zaświadczających konkretne postępy z zakresu NLP. Pierwszym z nich jest praktyk, a później możemy zdobyć kolejne, a te już dają prawo organizowania własnych kursów.

Czego nauczymy się podczas kursów NLP?

Kursy NLP zaczynają się od przedstawienia podstawowych pojęć. Następnie adepci poznają sekrety najistotniejszych technik NLP – między innymi techniki lustra. Później uczą się, jak efektywnie modelować mowę, odnajdywać się w ekstremalnych chwilach, jak również szybko wychwytywać i stosować posiadane wiadomości. Podczas szkoleń omawiane są również zagadnienia nawiązujące go etyki NLP i jego zastosowania w pracy.