Kurs zimowej turystyki górskiej – czego możesz się tam nauczyć?

Szukasz więcej wiadomości dotyczących kursu zimowej turystyki wysokogórskiej? Skieruj się na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/

Góry są wspaniałe, ale też niebezpieczne. Praktycznie co parę tygodni, a głównie w miesiącach, gdy urlopowicze tysiącami zjeżdżają w modne miejscowości turystyczne zlokalizowane u stóp znanych szczytów, w mediach informują o kolejnych nieszczęśliwych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez stosownego przeszkolenia wybrali się na wyprawę trasą o najwyższej trudności. Z tej przyczyny entuzjastom gór pragnącym nauczyć się poruszać po nich bezpiecznie radzimy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenie z chodzenia na rakietach śnieżnych, asekuracji i survivalu

Najlepszym sposobem, by pozyskać nieodzowne umiejętności jest odbycie kompleksowego szkolenia pod okiem specjalistów z każdej z najważniejszych sfer powiązanych ze wspinaczką górską, a więc instruktorów wspinaczki, przewodników górskich i ratowników górskich. Z ich pomocą partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się m.in. prawidłowego poruszania się na rakietach śnieżnych i w rakach, posługiwania się czekanem, poznają reguły asekuracji, autoasekuracji oraz metody radzenia sobie podczas upadku, poruszania się w zespole linowym, jak również po szlakach zaopatrzonych w via ferraty. Co ważne, kurs turystyki wysokogórskiej przybliża uczestnikom podstawy medycyny górskiej, orientacji w terenie oraz survivalu, które okazują się niezbędne w czasie najrozmaitszych niebezpiecznych wypadków. Szkolenie pokrywa także reguły właściwego działania podczas lawiny.

Górskie szkolenia, w tym również zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które posiada długoletnią praktykę jako organizator wycieczek w pasma górskie większości kontynentów. Szkolenia prowadzone są na łonie natury (w Austrii, w Polsce i na Słowacji) w małych grupach, które przeważnie nie przekraczają 5-6 osób. Dzięki temu zdobywanie umiejętności ma miejsce w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy możliwość ofiarować każdemu z uczestników szkolenia odpowiednią ilość czasu i uwagi, by mogli oni skutecznie opanować pełną wiedzę, potrzebną do pewnego poruszania się po górach.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]