Niewiele zawodów ma lepsze perspektywy niż coach. Specjaliści przewidują, że w przyszłości z jego porad będą korzystali przedstawiciele niemal wszystkich branż. Nie powinno zatem zaskakiwać, iż część z nas decyduje się na to, by spróbować swoich sił w tym zawodzie. Już dziś wszak trenerzy mogą poszczyć się dużymi dochodami oraz wieloma innymi korzyściami. Pamiętajmy jednak, iż do pracy w tej profesji potrzebne są pewne predyspozycje i, co najważniejsze, odpowiednie kwalifikacje. Te drugie możemy zdobyć uczestnicząc w szkoleniach, które organizuje szkoła dla trenerów. Czego jednak nauczymy się w czasie tego typu szkoleń? Dlaczego warto w nich uczestniczyć?
Szkoła trenerów – zakres szkoleń
Na kurs prowadzony przez szkołę trenerów warto postawić zwłaszcza z tego względu, iż doskonale przygotowuje on do organizacji własnych kursów. W czasie takich kursów wykładane są najróżniejsze tematy – między innymi trening interpersonalny, zjednywanie grupy, zażegnywanie konfliktów w grupach, współpraca w drużynie oraz pomoc w odnalezieniu swojego sposobu działania. Poszczególne elementy szkoleń są złożone w ten sposób, by uczestnik był w stanie w swojej pracy zrozumieć mechanizmy wpływające na kroki grupy i w ten sposób stworzyć efektywne we wszystkich przypadkach programy kursów. Nie zapominajmy też, że warto wybierać kursy, których program umożliwia późniejsze zdobycie polecenia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Szkoła trenerów – które techniki stosuje?
Aby słuchacze kursów zdobyli opisane przed momentem kwalifikacje, instruktorzy powinni wykorzystywać właściwe metody. Szczególnie dobre efekty przynosi wykorzystywanie takich metod jak brainstorm, gry grupowe czy też miniwykłady. Bardzo skutecznymi metodami są również dramy i symulacje. Wszystkie z opisanych technik słuchacze kursów mogą zastosować następnie w czasie swoich projektów.