Digital painting – jak opanować Photoshop i inne popularne programy

Kurs Photoshop - zobacz pełną ofertę.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od lat starają się dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi sposobami dzisiaj nie jest już wystarczająca, by zdobyć pracę w branży filmowej bądź gamingowej, ponieważ te gałęzie rozrywki w procesie projektowania świata przedstawionego czy postaci stosują przede wszystkim specjalistyczne oprogramowanie komputerowe. Znając te realia duży odsetek młodych artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem z miejsca stara się poznać najpopularniejsze programy, stosowane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

malarstwo cyfrowe – jakie programy można wykorzystać?

Jest dużo programów używanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo iż powstał jako oprogramowaniem do retuszu zdjęć, błyskawicznie stał się podstawowym softwarem artystów i game devów. W rezultacie sukcesu Photoshopa pojawiły się kolejne analogiczne programy, jak przykładowo Clip Paint Studio, Corel Painter czy ArtRage, w których dzięki zastosowaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można stworzyć prace wyglądające jak obrazy wykonane akwarelami, temperą lub farbami olejnymi. Digital painting daje artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość cofnięcia nietrafionych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie skończą!

Szukaj kursu Photoshop online z możliwością konsultacji z autorem szkolenia

Zasadniczo lekcje digital paintingu przebiega w analogiczny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Rzecz jasna pierwsze kroki warto postawić na własną rękę, lecz aby rozwinąć maksymalnie swoje umiejętności, a zarazem poznać wszelkie funkcje oprogramowania oraz istotne metody korzystania z pędzli, radzimy wziąć udział w kursie opracowanym przez kompetentnego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która miałaby w ofercie kurs digital paintingu, możesz wykupić dostęp do rozlicznych video kursów Adobe Photoshop online. Spektrum tematów jakie omawiają takie kursy jest ogromne i uczą one dużo więcej niż tylko najważniejszych funkcji oprogramowania. Kluczowe jest natomiast, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia kursantowi kontakt z autorem kursu.

Adres firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]