Wyprawy w góry – nie tylko Tatry

Jeżeli interesuje Cię najkorzystniejsza oferta wypraw górskich, skieruj się na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-gorskie/

Coraz więcej osób wykorzystuje swój wolny czas wędrując po górach. Zazwyczaj zaczynają od tras wyznaczonych w polskich Tatrach, z czasem jednak zaczynają poszukiwać czegoś więcej. Poszukują nowych wyzwań – ich pragnieniem są wycieczki w coraz wyższe góry. Łatwość przekraczania granic sprawia, że nawet wyprawy na szczyty znajdujące się w oddalonych od naszego kraju miejscach stają się obecnie możliwe.

Wyprawy górskie – jak się przygotować?

Aktualnie przed amatorami górskich wędrówek otworem stoją tak polskie oraz słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc), ale także najwyższe szczyty Azji, Afryki oraz Meksyku. Bez wątpienia dużym udogodnieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest obecność na polskim rynku agencji trekkingowych, które organizują wyprawy na Kazbek czy Elbrus. Rzecz jasna asysta agencji dużo usprawnia, ale jej pracownicy nie zdobędą szczytów za nas. Potrzebna jest wysoka sprawność fizyczna, która pomoże nam wytrzymać wielogodzinną wyprawę z niezwykle masywnym, mającym nawet piętnaście kilogramów plecakiem z dobrej jakości sprzętem oraz odpowiednim do warunków górskich ubiorem.

Wyprawy górskie – jakie wymagania stawiane są uczestnikom?

Od wszystkich, którzy postanawiają wziąć udział w wyprawie górskiej – na Pik Lenina, Elbrus, bazę pod Annapurnąlub Mount Everest – wymaga się określonej praktyki w zbliżonych do tego rodzaju ekspedycjach, gdyż im wyżej będziemy się wspinać, tym większe niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej. Umiejętność posługiwania się czekanem czy poruszania się w zespole, którego członkowie wzajemnie się asekurują liną – to warunki, które należy koniecznie spełniać. Nie można zapomnieć również, że trekking wysokogórski jest wędrówką zespołową. Liczy się więc zdolność pracy w zespole. W czasie wyprawy w góry konieczne jest stu procentowe podporządkowanie się poleceniom, które wydawane są przez lidera grupy.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]