Wyprawy trekkingowe – oferta dla zaawansowanych i początkujących

Szukasz więcej wiadomości o trekkingu? Świetnie trafiłeś! Wejdź w to miejsce.

Górskie wypady przybierają rozmaite postaci. Od powolnych przechadzek po prostych szlakach w bliskim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po szlakach klasyfikowanych wyżej na skali trudności, aż po wymagające trekkingi. By uczestniczyć w trekkingach, niezbędna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (tak wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również umiejętność posługiwania się sprzętem wspinaczkowym oraz turystycznym. Jakkolwiek w zamian za niejednokrotnie gigantyczny trud otrzymujemy możliwość delektowania się niesamowitymi widokami i obcowania z dziewiczą przyrodą.

Trekkingi – poziomy trudności

Stopień trudności jest zależny od obszarów, przez które biegną trekkingi. Profesjonaliści rozróżniają 3 poziomy trudności wycieczek w tereny górzyste. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą te osoby, które wyróżniają się dobrą kondycją, a ich zdrowie nie jest przeszkodą do zintensyfikowanego wysiłku. Następny stopień trudności wymaga lepszej sprawności fizycznej i co najmniej minimalnej praktyki w górach – chociażby w Karpatach. Najwyższy poziom to wycieczki dla osób z doskonałą kondycją fizyczną, znajomością charakteru wysokich gór i radzącym sobie z użyciem sprzętu, jak również niebojących się uciążliwych warunków biwakowania w trakcie długiej wyprawy.

Trekkingi w górach Azji i Europy

Trekkingi można przeprowadzać w każdych górach. W naszym kraju miłośnicy tego rodzaju aktywności najbardziej upodobali sobie szlaki w Tatrach. Jeśli zaś idzie o pozostałe pasma Europy, największą popularnością szczycą się wschodnia część Karpat, Alpy, bałkańskie Góry Przeklęte, a także graniczące z Azją Kaukaz i Ural. Jednostki najbardziej wprawne w trekkingu mogą zaś spróbować swoich sił w trakcie wyprawy w Andach, Karakorum lub Himalajach.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]