Wyprawy górskie – czego wymaga się od uczestników i jak je zorganizować?

Nigdy wcześniej nie spotkałeś tak korzystnej oferty wypraw!

Szczyty górskie od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, zniewalające widoki, jak również aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie tras. Nic zatem dziwnego, iż trekkingi, wspinaczka czy turystyka górska od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Zróżnicowany poziom trudności poszczególnych szlaków sprawia, że każdy – także kompletny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może natomiastprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Organizacja zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte trudności mogą okazać się szczególnie dotkliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – głównie tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich sytuacjach warto skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób przygotowujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te prowadzi je wytrawny przewodnik, nie znaczy jednak, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, wymagane jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze destynacje

Największym zainteresowaniem wśród sympatyków górskich trekkingów cieszą się oczywiście Himalaje i Karakorum, niemniej jednak ze względu na wysoki stopień trudności i znaczne koszty nie każdy sympatyk gór decyduje się na taki wyjazd. Znacznie tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te koncentrujące się na zdobywaniu szczytów Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto polskie firmy aranżują także wyprawy w góry na Alasce (Ameryka Północna) i w Andy (Ameryka Południowa).

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]