Wycieczka na Kilimandżaro – niesamowita podróż do Tanzanii

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o Kilimandżaro wycieczka, znajdziesz na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Zdobywanie górskich szczytów to cel licznych turystów, którzy uwielbiają nietuzinkowe eskapady. Niezapomnianych przeżyć bez wątpienia zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto w niej uczestniczyć?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się prawie 6 km n.p.m. Turystów zachęcają zwłaszcza malownicze widoki, możliwość ujrzenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku, a także kurczące się już lodowce. W skład masywu wchodzą Shira, Mawenzi i Uhuru – trzy góry będące śladem po wulkanach. Ekspedycja na najwyższy szczyt Afryki wymaga właściwego przygotowania – z uwagi na ogromną wysokość istnieje zagrożenie rozwinięcia się choroby wysokościowej, natomiast kapryśna pogoda powoduje, iż dotarcie na szczyt masywu stanowi ciężkie zadanie. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie muszą cechować się solidną kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią marsz przez około 7 do 8 godzin dzień za dniem.

O czym warto pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem zaleca się również zrobić zapas leków działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się uchroni też należyta profilaktyka – stosowanie środków odstręczających owady oraz korzystanie z odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A jak zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]