Wioślarz treningowy – kompleksowe ćwiczenia w domu

W kilku ostatnich latach w Polsce rośnie liczba osób pochłoniętych dyscyplinami wodnymi, takimi jak wioślarstwo. Co ciekawe, nie zawsze są to osoby młode – tymi zainteresowaniami zaraża się także fantazjująca o wysokich rezultatach w tej dyscyplinie młodsza część społeczeństwa, jak i osoby starsze, które pragną dbać o swoją kondycję. Istotne jest jednak , żeby wystarczająco długo trenować, zanim udamy się na jakiekolwiek wyścigi czy treningi na świeżym powietrzu. Nie jest to niemożliwe – wioślarstwo można bowiem również trenować w domu przy pomocy wioślarza treningowego.

Jaki wpływ na kondycję mają ćwiczenia na wioślarzu treningowym?

Pozycje, które się przyjmuje w trakcie wiosłowania, przyczyniają się do wzmocnienia mięśni i prawidłowych nawyków postawy. To jednak nie koniec! W czasie korzystania z wioślarza treningowego, zmuszeni jesteśmy także do używania górnych partii mięśni, czyli rąk oraz klatki piersiowej. To znakomite ćwiczenia wysiłkowe, które można porównywać do codziennego ćwiczenia na drążku. Wioślarstwo to dyscyplina wymagająca utrzymania prawidłowej postawy – nie jest to jednak recepta na poradzenie sobie z problemami z kręgosłupem. Osobom cierpiącym na skoliozę, kifozę czy inne wady postawy, którym zaleca się systematyczną gimnastykę, nie poleca się jednak ćwiczeń na tym urządzeniu, gdyż jest to typowy trening siłowy.

Wioślarz treningowy – opcja trenowania w kiedy zechcesz

Wioślarz treningowy to sprzęt sportowy, które dostępne jest w większości klubów fitness, jednak można także trenować na nim w domowym zaciszu. Pociągając za dwa drążki, przesuwa się siedzenie, na którym znajduje się ćwiczący. W takowy sposób imitowane są ruchy, jakie musi wykonywać wioślarz w zwykłych warunkach. Urządzenie to nie kosztuje wiele – ceny oscylują od tysiąca do 2-3 tysięcy złotych i zależne są od tego, czy jest to model prosty czy w pełni wyposażony. Warto zauważyć, że w sklepach internetowych można kupić go nieco taniej niż w sklepie tradycyjnym. Należy jednak koniecznie uważać na to, by nabyć takie urządzenie do ćwiczeń, które ma stosowne atesty. O poradę co do dobrania wioślarza treningowego do naszych oczekiwań lepiej pytać doświadczonych konsultantów sklepu.