Trekkingi w Tatrach i Himalajach

Na http://bit.ly/2dWZKkq uzyskasz więcej informacji o trekkingi Himalaje

Chodzenie po najwyższych górach utożsamiamy przede wszystkim z bardzo doświadczonymi wspinaczami. Tymczasem do trekkingów zbędne okazują się zazwyczaj specjalistyczne kwalifikacje – w wielu górach wytyczono bowiem szlaki, z jakimi upora się dowolny turysta – jeżeli rzecz jasna będzie wyposażony w właściwe akcesoria, czyli kijki zapewniające stabilność na nierównych szlakach i buty z przyczepną podeszwą. Na najtrudniejszych odcinkach potrzebna będzie też pomoc dobrego instruktora, który powie, jak korzystać z dodatkowego, zapewniającego bezpieczeństwo sprzętu. W jakich sytuacjach jednak okaże się on niezbędny? W jakich górach najczęściej organizowane są trekkingi?

Trekkingi – co jest potrzebne?

Trekkingi są czasem prowadzone w bardzo technicznym terenie, co powoduje, że potrzebne okazują się sprzęty umożliwiające przejście szlaku. Najważniejszymi wśród nich są z całą pewnością raki, bo zapewnią przyczepność nawet na ośnieżonych szlakach – a na wielu górach uświadczyć je możemy także latem. Na trudnych podejściach pomocny będzie również czekan. Do korzystania z obu narzędzi niezbędne są specjalistyczne umiejętności – z tego względu nieobyci turyści na trekkingi powinni udać się razem z instruktorem, który pokaże im, jak bez ryzyka przebyć trasę.

Najczęściej wybierane miejsca na trekkingi

Trekkingi pozwalają na zobaczenie najbardziej ciekawych miejsc na świecie, które zwykle są niedostępne dla zwykłych turystów. Najczęściej prowadzone są w wysokich górach – polscy turyści chętnie wyjeżdżają w pobliskie Tatry, a także do Włoch czy na skandynawskie fiordy. Dużym uznaniem wśród miłośników trekkingu szczyci się też Kilimandżaro oraz góry Peru. Turyści, którzy mają już jakieś umiejętności w chodzeniu po górach mają szansę natomiast udać się w Karakorum – trekkingi odbywają się tam między innymi u podnóża K2 i Broad Peak.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]