Trekkingi w Dolomitach dla miłośników aktywnego wypoczynku

Więcej na temat Dolomity trekking na www.exploruj.pl.

Entuzjaści aktywnego wypoczynku z pewnością przebyli niemal wszystkie trasy trekkingowe w naszym kraju wyznaczonych w Karkonoszach, w Tatrach oraz w Bieszczadach. Nie ulega wątpliwości, iż są one zachwycające, lecz osoby często uprawiające ten typ sportu po jakimś czasie pragną poczuć jeszcze raz intensywne emocje płynące z wypraw po nieznanym zakątku świata. Dlaczego więc korzystać tylko z szlaków w Polsce, gdy można podziwiać fenomenalne widoki we włoskich Dolomitach?

Cechy alpejskich Dolomitów

Dolomity, czyli pasmo górskie położone całkowicie w Południowych Alpach Wapiennych, wyróżniają się dużą ilością stromych turni, baszt skalnych oraz poszarpanych grani, które w ciągu dnia padającego na nie światła słonecznego zmieniają swoją barwę. Jest to również jeden z najpiękniejszych masywów górskich Europy (o ile nie na świecie!), nic więc dziwnego, iż w pierwszej dekadzie XXI wieku wpisano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w górach tych występują liczne urwiska, dość strome stoki i kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, wytyczono w nich także wiele prostych szlaków krajobrazowych, z którymi dadzą sobie radę turyści uprawiający trekking.

W alpejskich Dolomitach spędzisz także w aktywny sposób zimowe miesiące

Początkujących zapaleńców trekkingu niewątpliwie urzeknie przejście przez to pasmo górskie po via ferratach, czyli po szlakach turystycznych, które są zaopatrzone w stalowe liny asekuracyjne. Scenariusz wycieczek tego typu jest tak ułożony, żeby ich uczestnicy przeszli szkolenie z zasad asekuracji, a także metod przemieszczania się po takiej trasie. Doświadczeni i wyróżniający się dobrą sprawnością fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przeprawą po szlaku na Brencie, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta jest dla większości osób fizycznie bardzo trudna, ale jej uczestnicy zapewne zapamiętają ją do końca życia. W Dolomitach można spędzić też w atrakcyjny sposób zimę, poruszając się po mniej stromych obszarach na śnieżnych rakietach. Tak można podziwiać m.in. widoki na szczyt Averau i grupę Dolomiti di Sesto.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]