Orbitrek dla zdrowia i sylwetki

Akcesoria do ćwiczeń umożliwiają szybkie pozbycie się nadprogramowych kilogramów. Ich atutem jest również to, iż dzięki nim możemy ćwiczyć w swoim domu – nie trzeba urządzać treningów na świeżym powietrzu lub codziennie wybierać się na siłownię. Będzie to naprawdę ważne dla tych, którzy nie znajdują dość wiele czasu, bo nierzadko akcesoria tego typu pozwalają na wykonywanie w jednym momencie innych zadań. Nic więc dziwnego, że tego rodzaju urządzenia zdobyły duże zainteresowanie w różnych krajach – a zwłaszcza rowery stacjonarne oraz orbitrek. Jak jednak one działają? Dlaczego powinniśmy trenować na orbitreku? Które partie mięśni możemy za jego pomocą wytrenować?

Orbitrek – jak działa?

Orbitrek, nazywany też jako maszyna eliptyczna pozwala na zaangażowanie te samych mięśnie, co w przypadku sportowego chodu – a więc prawie całego ciała. Dlatego jest on polecany osobom, które chcą łatwo pozbyć się otyłości – umożliwia spalenie nawet 800 kcal w czasie godziny, a to jest wynikiem bardziej satysfakcjonującym niż w przypadku pływania czy nordic walking. To oczywiście nie ostatnia zaleta, jaką ma orbitrek – świetnie trenuje mięśnie brzucha, w związku z czym rekomendowany jest pacjentom z otyłością brzuszną. Zaangażowanie sporych partii mięśni powoduje także, iż orbitrek poprawia wydolność, a już trzydzieści minut treningu może bardzo poprawić samopoczucie.

Gdzie ćwiczyć na orbitreku?

Z uwagi na swoje liczne zalety orbitrek jest obecny w prawie wszystkich siłowniach. Stawiając na częste ćwiczenia, powinniśmy jednak przygotować się także na spore wydatki. Dlatego lepszym rozwiązaniem w wielu przypadkach może okazać się kupno własnego orbitreku. Na szczęście nie będzie to trudne – tego rodzaju akcesoria sprzedawane są w najróżniejszych sklepach. Warto kupić go w sieci – czyniąc tak nie tylko łatwiej wyszukamy najlepszy model, ale też zapłacimy mniej, gdyż sklepy internetowe często oferują atrakcyjniejsze ceny niż stacjonarne.