Bieżnia elektryczna – zdrowy ruch w czterech ścianach

Aktywność fizyczna powinna stanowić jeden z nieodłącznych elementów codziennego życia, zatem dobrze byłoby zastanowić się nad zaopatrzeniem się w urządzenia, za pomocą których można byłoby utrzymywać zgrabną figurę, a tym samym również dobre samopoczucie. Kultura fizyczna i atrakcyjny wizerunek uważany jest – na równi z wiedzą – za klucz do sukcesu w wielu gałęziach życia. Ale jeśli chcemy rozpocząć swoją przygodę ze sportem, na początku musimy skoncentrować się na niezbyt skomplikowanych dyscyplinach, jak np. jogging na bieżni elektrycznej.

Bieżnia elektryczna – kontroluj przebiegiem ćwiczeń

Zaczynając swą przygodę z bieganiem, również na krótkie odległości, powinniśmy zastanowić się nad korzystaniem z bieżni elektrycznej. To proste – aczkolwiek przydatne – urządzenie, które umożliwia dopasowywanie treningu do indywidualnych potrzeb sportowca – zawodowca lub amatora. Pozwala ona na wykonywanie pomiaru pulsu oraz ciśnienia, przez co w przypadku treningu osób w zaawansowanym wieku ma się bieżącą kontrolę nad tym, czy bieg nie jest dla nich za bardzo forsujący. Ci, którzy dopiero zaczynają treningi, mogą stopniowo wydłużać dystanse oraz podnosić prędkość na takowej bieżni. Bieżnia elektryczna wobec tego sprawdza, czy zbyt intensywny bieg nie prowadzi do zagrożenia stanu zawałowego.

Bieżnia elektryczna – ćwicz w domu, a nie w siłowni

Pamiętajmy, że bieżnia elektryczna może stać się zarówno częścią wyposażenia siłowni, jak i domowego zacisza. Dzięki tej drugiej opcji, można zmniejszyć wydatki na comiesięczne karnety do klubu fitness. Bieżnię elektryczną do korzystania indywidualnego, można zakupić już od ok. 1000 zł, a tymczasem wejściówki na siłownię to czasem koszt ponad 100 zł na miesiąc. Ponad to, posiadanie bieżni elektrycznej daje nam możliwość wybierania, o jakiej porze ćwiczymy – o 8 rano, 15 po południu, a nawet środku nocy… Klub sportowy nie zapewni nam takich możliwości. Należy zatem brać pod uwagę zakup bieżni elektrycznej na własny użytek.