Zwyżka terenowa poradzi sobie w każdych warunkach

Drabina sprawdzi się wyłącznie w czasie niewielkich prac. Zdając sobie sprawę, iż na górze będziemy przebywać przez dłuższy czas, powinniśmy skorzystać z podnośnika lub zwyżki. Czemu? Głównie z uwagi na bezpieczeństwo, które gwarantują te maszyny – pracownicy nie powinni bać się przewrócenia, koncentrując się na pracy w każdych warunkach. Zwyżka również pozwala na dotarcie do ciężko dostępnych zakamarków. Co jednak, kiedy chcemy skorzystać z niej w trudnym terenie? Jakie zwyżki najlepiej wtedy zdadzą egzamin?

Zalety zwyżki terenowej

W takich sytuacjach najlepszym pomysłem będzie wynajem zwyżki terenowej. Maszyny tego typu są stworzone do pracy w ekstremalnych warunkach – na drogach gruntowych, wzgórzach czy bruku. Zwyżka terenowa jest z tego względu często używana do serwisowania linii wysokiego napięcia poza miastem lub do przycinania wysokich gałęzi. Świetnie sprawuje się też w mieście, zatem stosuje się ją do zdejmowania nawisów lodowych z dachów budynków, montowania billboardów i czyszczenia okien w biurowcach.

Gdzie wypożyczyć zwyżkę terenową?

Przedsiębiorstwa wynajmujące zwyżkę terenową zatrudniają sprawdzonych operatorów takich urządzeń. Mają wszystkie kwalifikacje – między innymi elektryczne, natomiast własne lampy umożliwiają pracę również w nocy. Koszty, z jakimi związane jest jej wynajęcie są zazwyczaj umawiane z klientem – każde zlecenie jest bowiem nieco odmienne i jest uzależnione od poziomu zaawansowania i dostępności terenu.