Zwyżka – ochrona i wygoda

Zadania wysokościowe są związane z dużym niebezpieczeństwem. Można je zminimalizować, w miejsce drabiny wykorzystując właściwe urządzenia, czyli między innymi podnośniki czy zwyżki. Dzięki zabudowanemu barierkami koszowi, znajdującemu się na górze operatorowi nie grozi przechylenie, zaś konstrukcja tych urządzeń pozwala na komfortowe zrealizowanie pracy. To dlatego w pracach wysokościowych rzadko stosuje się zwykłe drabiny, niemal w każdym przypadku zastępując je zwyżką. Jak więc znaleźć przedsiębiorstwo, które nam ją udostępni? Na co zwrócić wtedy uwagę?

Zwyżka – od kogo wynająć?

Przed znalezieniem konkretnej oferty najlepiej sprawdzić, jakie posiada zwyżki. By mieć pewność, iż przy realizacji pracy nie spotkają nas trudności, wybierajmy tylko przedsiębiorstwa pracujące na całkowicie sprawnym sprzęcie wysokiej jakości. Nie często zdarza się też, że sami wykonujemy konkretne zlecenie, więc najlepiej postąpimy dowiadując się, czy operatorzy zwyżki mają właściwe kwalifikacje – szczególnie do zadań wysokościowych i przy liniach elektrycznych.

Zastosowania zwyżki

Zwyżka bywa najczęściej stosowana do zadań przy sieciach wysokiego napięcia lub telekomunikacyjnych. Oprócz tego chętnie stosuje się ją przy montażu reklam oraz pracach na dachu albo myciu szyb w wysokich budynkach. Zwyżka jest również podstawowym sprzętem podczas ścinania wysokich drzew czy ściąganiu nawisów śnieżnych z domów. Ze względu na fakt, iż pozwala na objęcie dużej powierzchni, ze zwyżki korzystają też filmowcy.