Zalety wynajmu szalunków

Wszystko o szalunki stemple

Szalowanie to jedna z najczęściej stosowanych na budowach technik. Na czym polega? Szalunek to swego typu forma, którą wypełnia się cementem – zazwyczaj przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki bardzo często robione są ze sklejki, jednak spotyka się też konstrukcje wykonane ze stali, a czasem również tworzyw syntetycznych. Innymi niezbędnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te umożliwiają wypracowanie wymaganych rezultatów. Jednak ze względu na spore ceny nie zawsze firmy budowlane mają swoje szalunki. Gdy będą niezbędne, mogą wszak zwyczajnie je wypożyczyć – zwłaszcza, iż wynajem szalunków to dziś bardzo często wybierana usługa.

Kiedy wybrać wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków okaże się trafionym pomysłem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zadanie wykonania fundamentów, ponieważ jak już wspomnieliśmy, będą one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeśli zaś budowanie fundamentów nie jest główną usługą danej firmy, dobrze rozważyć atuty, jakie daje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze go wybrać? Przede wszystkim ze względów finansowych – wynajęcie szalunków parę razy w sezonie jest bardziej opłacalne niż ich kupno. Warto wspomnieć również o komforcie, gdyż trzymanie rzadko używanych szalunków może powodować spore wydatki.

Wynajem szalunków – jak wybrać?

Jeśli zdecydujemy się na wynajem szalunków, warto dobrze zastanowić się nad tym, która firma nam je zapewni. W jaki sposób ją wybrać? Warto zdecydować się na ofertę firmy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla ekip budowlanych – dzięki temu otrzymamy pewność, iż szalunki będą solidne oraz funkcjonalne. Bardzo ważna okaże się też obsługa klienta – w przypadku, kiedy zbliża się czas rozpoczęcia robót nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. W razie wahania się warto zaś wejść do sieci, by dowiedzieć się, co o usługach danego przedsiębiorstwa piszą dotychczasowi kontrahenci.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]