Zalety okien drewnianych

Szukasz okien drewnianych? Skieruj się tu

Okna drewniane przez wieki były najczęściej stosowanym typem okien. Później zostały zastąpione przez modele wyprodukowane z plastiku, jednak dziś znów zwracamy uwagę na ich zalety. Dobrze wykonane i serwisowane okna drewniane mogą bowiem posłużyć dłużej niż okna z PCV, zaś ich kupno kosztować będzie podobną kwotę. Oprócz tego w niektórych przypadkach ich wykorzystanie jest niezbędne – czasem po prostu nie sposób zdecydować się na jeden z nowszych modeli. Kiedy zatem należy je wybrać? Z jakich materiałów są produkowane?

Okna drewniane – drewno

Okna drewniane wytwarzane są tylko z wybranych rodzajów drewna. Obecnie najchętniej stosuje się sosnę, jesion oraz dąb. Ze względu na odporność na wodę oraz promienie UV, producenci okien coraz częściej sięgają po drewno egzotyczne – meranti, mahoń lub teak. Te drugie są trochę bardziej kosztowne, jednak powinniśmy zaznaczyć, że wymagają rzadszych konserwacji oraz lepiej radzą sobie w trudnych warunkach. Dla wielu osób ich mocną stroną będzie również to, iż często prezentują się ciekawiej niż modele zrobione z europejskich rodzajów drewna.

Kiedy zdecydować się na okna drewniane?

Okna drewniane mogą być używane jako zamienniki wyrobów plastikowych – będą od nich tańsze, a sprawdzą się tak samo dobrze. Okna drewniane, a przede wszystkim skrzynkowe, są również wykorzystywane do rekonstrukcji zabytkowych posesji. Użycie pozostałych materiałów będzie bowiem skutkować trudnościami w kontaktach z konserwatorem – kończącymi się nawet dużymi grzywnami.

Adres firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]