Zalety niecki basenowej

Niecka basenowa to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy z rozmaitych względów nie są w stanie zdecydować się na wykopanie basenu murowanego. Zmniejsza cenę oraz ułatwia przedsięwzięcie do tego stopnia, że nawet już po czternastu dniach basen jest zdatny do użycia. Niecki basenowe produkowane są z rozmaitych materiałów – często stosuje się plastik, jednak jego złą stroną okazuje się niska odporność. Znacznie lepiej sprawdzają się modele wykonane z włókna węglowego uzupełnionego ceramicznym rdzeniem – wykluczają przeciekanie, poza tym nie straszne są im uszkodzenia mechaniczne czy skrajne temperatury.

Cechy niecki basenowej

Niezależnie od tego, jakie są nasze wymagania, niewątpliwie wyszukamy nieckę basenową dla nas. Dostępne są w rozmaitych głębokościach – od rodzinnych brodzików, przez niecki o przeciętnych wymiarach, aż po baseny typu fast lane, które okazują się na tyle duże, że bez trudu możemy stosować je do ćwiczeń pływania. Niecka basenowa okaże się znacznie bardziej komfortowa, kiedy zakupimy wraz z nią dodatkowe wyposażenie – między innymi oświetlenie, daszek lub systemy do filtrowania wody.

Profesjonalne niecki basenowe

Wybierając nieckę basenową powinniśmy zdecydować się na wyroby cenionych producentów. W Polsce sprzedawane są baseny firmy Compass Ceramic Pools, które wytwarza się z użyciem wspomnianego włókna węglowego. Decydując się na baseny tej marki możemy jednocześnie dopasować je do naszych wymagań, uzupełniając je w maszyny czyszczące czy oświetlenie pomocne w czasie kąpieli wieczorem.