Wywóz odpadów w czasie remontu – kontenery na gruz

Mnóstwo śmieci nie powinno trafić do zwykłego pojemnika. Chodzi tu w szczególności o te, które wytwarzamy w toku różnego rodzaju remontów, opróżniania piwnicy bądź poddasza czy odśnieżania. Śmieci takie jak gruz, chemikalia, elementy okien i podłóg, ziemia lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera ustawionego na czas przeprowadzenia prac. Jak złożyć na niego zamówienie? Który spośród oferowanych typów kontenera będzie dla nas najodpowiedniejszym wyborem?

Kontenery na gruz – typy i pojemność

Szukając kontenera, warto skupić się zwłaszcza na jego pojemności. Jeśli ta okaże się za mała, zwyczajnie nie zmieszczą się w nim wszystkie śmieci wytworzone w trakcie robót. Jeżeli z kolei wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena najmu jest uzależniona między innymi od jego kubatury. Duże kontenery na gruz i inne śmieci mają objętość dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac wykończeniowych całkowicie wystarczy zamówić kontener o objętości 6 metrów sześciennych – bez trudu zmieścimy w nich gruz, rozmontowane ościeżnice i okna, jak również zerwane panele podłogowe czy płytki ceramiczne.

Kontener na gruz – gdzie go wynająć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się przewozem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu działają nie tylko w największych polskich miastach, jak Lublin czy Kraków, ale też w małych miejscowościach. Usługa polega na dostarczeniu kontenera pod określony adres. Pojemnik musi zostać napełniony w ustalonym w umowie okresie. W przypadku przekroczenia terminu, dostawca kontenera może nałożyć na nas dodatkowe opłaty. Po napełnieniu firma odbiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie trafiają do utylizacji.