Wiercenie diamentowe to nowoczesna technika wykonywania odwiertów w ścianach i fundamentach budynków, która wyróżnia się dużą dokładnością. Z uwagi na dużo zalet jest obecnie uważana za jedną z najczęściej wykorzystywanych technik. Kiedy się ją stosuje i jakie są jej zalety?
Wiercenie diamentowe – nie powoduje urazów
Wiertło diamentowe robi precyzyjne otwory w różnych powierzchniach, nawet niezwykle wytrzymałych – kamieniu, asfalcie czy piaskowcu. Dzięki charakterystycznej budowie, nie wywołuje uszkodzeń w strukturze ściany. Ponadto wiercenie diamentowe cechuje się bardzo niskim poziomem hałasu, co pozwala na wykonywanie odwiertów w komfortowych warunkach. Wykorzystując tę technikę można wykonywać odwierty o różnym nachyleniu, o różnej szerokości i wielkości. Jest to metoda całkowicie bezpyłowa, dzięki zastosowaniu chłodzenia wodą. Czym wyróżnia się sprzęt do wiercenia tak precyzyjnych odwiertów? Wiertło diamentowe jest wykonane z segmentów o zróżnicowanej twardości, a otrzymane otwory nie potrzebują kolejnych zabiegów – są gładkie.
Wiercenie diamentowe – wiertnice koronowe
Wiercenie diamentowe jest metodą wykorzystywaną przy pracach wykończeniowych, ale również związanych z tworzeniem sieci telekomunikacyjnych. Przewierty wiertłami diamentowymi wykonuje się w celu zamontowania kabli, przykładowo przy budowie sieci SAT w blokach. Metoda ta jest obecnie jedną z bardziej innowacyjnych. Cały proces przebiega wyjątkowo szybko, nie istnieje ryzyko uszkodzenia konstrukcji. Wiercenie diamentowe staje się coraz częściej wykorzystywane ze względu na brak drgań, hałasów oraz zapylenia.