Tennislife – korty do tenisa i nie tylko

Utwardzane korty tenisowe to jeden z najpopularniejszych obiektów tego rodzaju. To na nich rozgrywane są takie turnieje jak Australian Open. Powierzchnia ta jest także lubiana przez nieprofesjonalnych sportowców, co jest efektem zwłaszcza dużej szybkości odbicia piłki oraz niezbyt wysokiego odskoku. Podłoże podobnych kortów zwykle wykonywane jest z akrylu – gwarantuje zatem dużą wytrzymałość na ścieranie oraz świetne parametry gry. Jednym z najpopularniejszych systemów nawierzchni do akrylowych kortów jest Tennislife, który ma certyfikat Światowej Organizacji Tenisa. Czemu dobrze się na niego zdecydować?

Technologia twardych kortów tenisowych

Jak już nadmieniliśmy, Tennislife to technologia podłoża dla kortów, której kluczowym elementem są żywice akrylowe. Oprócz tego stosowane są też specjalne barwniki, które gwarantują wysoką odporność na ścieranie. By jednak Tennislife był efektywny, musi być właściwie zaaplikowany – należy przygotować spodnie warstwy oraz właściwie zaaplikować żywice. Pewne umiejętności są również potrzebne do konserwowania tak przygotowanej nawierzchni – dlatego najlepszym wyjściem będzie zlecenie tego sprawdzonej firmie.

Tennislife – gdzie oprócz kortów?

Warto jednak nadmienić, iż korty to nie jedyne miejsce, gdzie mamy szansę zaobserwować Tennislife. Ze względu na dobre parametry system ten jest stosowany jest również na obiektach do piłki koszykowej. Świetnie sprawdza się także jako podłoże kortów do innych sportów rakietowych oraz innych obiektów sportowych.