Tarasy kompozytowe

Deski kompozytowe mogą być świetną alternatywą dla tarasów drewnianych. Konserwacja nie jest w ich przypadku konieczna, a wyglądem przypominają tradycyjne materiały. Nie może więc dziwić, że Polacy ostatnio chętnie postanawiają właśnie nimi zastąpić drewno na swoich tarasach. Jakie silne i złe strony mają tarasy kompozytowe? Kiedy powinniśmy się na nie zdecydować?

Z czego produkuje się tarasy kompozytowe?

Panele na tarasy kompozytowe są produkowane z mączki drzewnej i PCV. Zawartość drewna nie powinna być mniejsza, niż 30%, jednak wytwórcy zazwyczaj dodają nawet pięćdziesięciu%.

Tarasy kompozytowe – dlaczego warto?

W odróżnieniu od drewnianych, tarasy kompozytowe są bardzo odporne na wodę. Istotne jest również to, iż panele kompozytowe są pozbawione sęków, co dużym stopniu zwiększa ich odporność na uszkodzenia mechaniczne. Wizualnie natomiast wypadają prawie tak, jak prawdziwe drewno.

Montaż tarasów kompozytowych

Panele na tarasy kompozytowe układane są od razu na podłożu – nie nie musimy stosować izolacji. Z uwagi na to niezwykle istotne jest to, by wylewka była w stu procentach równa i wykazywała pewien skos, umożliwiający odpływ nadmiaru deszczu.

Słabe strony tarasów kompozytowych

Choć mają wiele zalet, tarasy kompozytowe mają jednak pewne wady. Przede wszystkim należy powiedzieć o ich podatności na zarysowania, które mogą powstawać przez używanie mebli ogrodowych. Właściciele tarasów z PCV muszą również zachować ostrożność podczas grilla, gdyż gorący tłuszcz może uszkodzić deski.

Adres firmy:
Kopp Sp. z o.o.
ul. Zawiła 56
30-390 Kraków

Tel.: 12 269 80 35
E-mail: [email protected]