Szerokie zastosowania profili aluminiowych

Potrzebujesz profilu aluminiowego? Wejdź na https://metal-e.pl/pl/c/PROFILE-ALUMINIOWE/50

Aluminium to jeden z najczęściej stosowanych w architekturze materiałów. Do jego zalet należy w szczególności niedużo gęstość, która powoduje, iż wykonywane z niego części nie są ciężkie – a to umożliwia wyprodukowanie mnóstwa różnorodnych konstrukcji. Ma jednak pewną wadę – w stanie czystym nie jest zbyt odporne, z tego powodu w budownictwie i pozostałych dziedzinach gospodarki wykorzystuje się przede wszystkim jego stopy, które charakteryzują się sporą wytrzymałością przy wspomnianej niedużej wadze. W architekturze najchętniej wykorzystywanymi częściami są rury oraz profile aluminiowe. Do czego jednak konkretnie się je stosuje?

Zastosowanie profili aluminiowych w rozrywce

Profile aluminiowe to doskonały surowiec do produkcji przenośnych konstrukcji. Z ich zastosowaniem wykonuje się na przykład namioty dla sklepów i imprezowe, mobilne sceny oraz stoiska targowe. Na ich popularność w największej mierze rzutuje ich lekkość oraz solidność, ale także prostota projektowania scen i to, iż bez problemu można nadać im potrzebny wygląd. Umożliwiają to nowoczesne metody takie jak malowanie proszkowe, dzięki któremu profile aluminiowe mogą zostać malowane farbą o każdym kolorze na długi czas, gdyż nałożona w ten sposób farba jest wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne.

Pozostałe przykłady wykorzystania profili aluminiowych

Obok konstrukcji przenośnych, profile aluminiowe są stosowane także w innych branżach. Świetnie zdają egzamin jako elementy różnego rodzaju pojazdów, wyposażenia sportowego oraz urządzeń. Profile aluminiowe są też wykorzystywane przez konstruktorów w armii, przy budowie przeszklonych obiektów budowlanych, w produkcji poręczy czy płotów, a także w transporcie samochodowym. Dobrze także wspomnieć, iż profile aluminiowe są często wykorzystywane przez firmy produkujące sprzęt RTV i gospodarstwa domowego.

Adres firmy:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]