Szalunki – niezbędne przy wylewaniu fundamentów

Dowiedz się więcej o szalunkach Kraków na abcszalunki.pl/wynajem/

Szalunki to nic innego, jak forma tymczasowa, którą na ogół robi się z desek. Może ona być wykonana także z drewnianych płyt, które wykonana z drewna cechującego się gorszą jakością. Nie brakuje firm, które decydują się na zrobienie szalunku z elementów , które są metalowe, ale tego typu działanie nie jest zbyt popularne. Deskowanie – bo właśnie tak również nazywane są szalunki – powoduje, że mieszanka, którą się wylewa, uzyskuje wymaganą formę. Szalunki wyjmuje się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Sięgając po szalunki, można także solidnie podtrzymać zbrojenie, które będzie utrzymane aż do momentu, kiedy wylana mieszanka odpowiednio zastygnie.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszystkie konstrukcje z użyciem betonu robi się na budowie w specjalnych formach, czyli właśnie szalunkach. W początkowym etapie prac niezbędne jest wykonanie szalunku, który następnie zostaje zapełniony odpowiednio dobranym betonem. W niektórych przypadkach niezbędne jest wykonanie zbrojenia. Wykonuje się je jeszcze zanim mieszanka zostanie wylana. Szalunki wyjmuje się dopiero wtedy, kiedy mieszanka mocno zwiąże. Na ogół niezbędne jest do tego od około dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki robi się między innymi w przypadku fundamentów, betonowych kolumn ogrodzeń i stropów z żelbetonu. Mają jak widać bardzo szerokie zastosowanie, a budowa bez ich wykorzystania nie posuwałaby się tak sprawnie.

Szalunki – jakie elementy niezbędne są do zrobienia szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania wymagana jest sklejka szalunkowa. Niezbędne są też profesjonalne dźwigary i podpory. W wielu wypadkach zdarza się, że małe firmy budowlane nie są w posiadaniu własnego systemu szalunkowego. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który posiadają w swojej ofercie firmy specjalizujące się w dostarczaniu ekipom budowlanym szalunków i sklejki.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]