Stylowa podłoga – drewno merbau

Jeśli chcesz kupić drewno merbau, koniecznie sprawdź www.balticwood.pl

Merbau to egzotyczny typ drewna, który świetnie wpisuje się w nowoczesne wzornictwo – zarówno w prywatnych lokalach, jak i przestrzeni publicznej. Jakie są jego zalety? Zobaczmy czym charakteryzuje się ta egzotyczna odmiana drewna.

Drewno merbau – szlachetna odmiana

Na drewno merbau składają się dwa rodzaje drzew – Intsia bijuga (Colebr.) Kuntze i Intsia palembanica Miq. Są spotykane w klimacie równikowym, przede wszystkim w południowo-wschodniej Azji. Wietnam, Półwysep Malajski, stan Sarawak na wyspie Borneo, Filipiny – tam zazwyczaj występują. Piękny odcień drewna wspaniale przykuwa uwagę i sprawia, że podłoga zyskuje wyjątkowy charakter. Drewno merbau łączy w sobie odcienie mahoniu, koloru brunatnego, brązu, a dodatkowo posiada naturalne inkrustacje, które pięknie się prezentują w domu prywatnym czy lokalu użytkowym. Na brązowo-rubinowym parkiecie ewentualne zabrudzenia nie rzucają się tak bardzo w oczy, co jest dodatkowym atutem.

Drewno merbau – w reprezentatywnych pomieszczeniach

Estetyka to jednak nie wszystko – drewno merbau jest również bardzo funkcjonalne – dlatego cieszy się dużą popularnością. Przede wszystkim charakteryzuje się dużą odpornością na pękanie oraz wyjątkowo odporne na urazy mechaniczne. Eksperci podkreślają, że drewno merbau jest nawet o 30% twardsze od teaku, dlatego znakomicie warto położyć je w reprezentatywnych wnętrzach. Znana jest również jego wytrzymałość na działanie wilgoci oraz owadów – nic dziwnego, że wykorzystywane jest nawet w ekstremalnych warunkach. Drewno merbau bywa określane jako taritih, anglai, gefi, Moluccan iron-wood czy dowora i sprawdza się na tarasach, co podwyższa jego walory funkcjonalne. Chcesz, żeby Twoje mieszkanie nabrało oryginalnego charakteru? A może zależy Ci na prestiżowym wzornictwie gabinetu? Drewno merbau to strzał w dziesiątkę!

Adres firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]