Stolarka okienna – gatunki drewna i parametry

Solidne okna stanowią jeden z najważniejszych komponentów każdej nieruchomości. Współcześnie coraz więcej inwestorów decyduje się na montaż stolarki drewnianej, która pod wieloma względami przerasta okna z PCV. Dlaczego modele drewniane stają się tak bardzo popularne? Sprawdź nasz poradnik i przekonaj się sam!

Stolarka okienna – dlaczego warto wybrać okna drewniane

Dostępne na rynku okna drewniane wyglądają niezwykle elegancko, a dodatkowo mają też znakomite parametry techniczne. Jak podkreślają eksperci, stolarka drewniana charakteryzuje się niskim wskaźnikiem przepuszczalności cieplnej, co zdecydowanie zmniejsza koszty związane z ogrzewaniem budynku. Tego typu okna znakomicie wygłuszają mieszkanie, jak również nadają się do zastosowania w przypadku dużych powierzchni. Spotykają się też z dużym zainteresowaniem właścicieli nowoczesnych domów energooszczędnych. To nie wszystkie zalety – stolarka okienna może być malowana, a w razie jakichkolwiek zarysowań nie trzeba jej od razu wymieniać. Eksperci szacują, że dobrze wykonane okna mogą przetrwać w nienagannym stanie nawet 150 lat.

Stolarka okienna – połączenie tradycji z nowoczesnością

Firmy oferujące stolarkę drewnianą proponują współcześnie bardzo duży wachlarz asortymentu – okna uchylno-przesuwne, rozwierane, a także wiele innych modeli, które służą wygodzie użytkowników. Co więcej, można również zdecydować się na montaż konkretnych typów szyb – przeciwsłonecznych lub przeciwpożarowych, które pomagają utrzymać bezpieczeństwo nieruchomości oraz ogólny komfort. Podczas produkcji stosuje się wiele rodzajów drewna, np. modrzew, sosnę czy gatunki mniej znane – takie jak eukaliptus. Chcesz wstawić w swoim domu okna drewniane? Możesz zdecydować się na modele z ozdobnymi elementami lub bez. Stolarka drewniana świetnie oddaje również charakter zabytkowych nieruchomości i jest często stosowana w kamienicach.