Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – pomoc profesjonalistów

Decydując się na kupno mieszkania od dewelopera nie należy zapominać o odbiorze technicznym. Jest to jeden z istotniejszych etapów zakupu wyśnionych „czterech ścian”, który chroni nas przed szeregiem ogromnych problemów. Czym jest odbiór techniczny? O czym powinno się pamiętać?

Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – dlaczego ma tak wielkie znaczenie?

Odbiór techniczny własnych czterech kątów polega na dokładnym sprawdzeniu zgodności wykonania mieszkania z umową, którą zawarto z deweloperem. Uwagę należy zwrócić też na to, czy mieszkanie jest zgodne z projektem wykonawczym, obowiązującymi na terenie Polski standardami oraz regulacjami prawa budowlanego. Odbiór techniczny nieruchomości służy przede wszystkim sprawdzeniu czy w mieszkaniu nie są obecne różnego rodzaju usterki oraz wady konstrukcyjne. Na skutek sprawdzenia mieszkania zlokalizować można przeróżne niedociągnięcia wykonanych robót. Do tych występujących najczęściej zalicza się: odpadający od ścian tynk, brak poziomu murów, krzywe posadzki, niewłaściwie wykonaną elektrykę, a także odpadające tapety. Wszystko to powoduje, że w mieszkaniu przeprowadzić powinno się szereg nadprogramowych prac, które w wielu wypadkach rodzą ogromne koszty, do tego opóźniają możliwość wprowadzenia się.

Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – uzyskaj wsparcie specjalistów

By być pewnym, że stan techniczny kupionego lokalu jest zgodny z umową deweloperską, planem architektonicznym i obowiązującymi na terenie naszego kraju regulacjami, dobrze jest zdecydować się na asystę fachowych firm, które działają w sposób w stu procentach niezależny. Zatrudniają one specjalistów doskonale orientujących się w pracach , które mają charakter budowlany i remontowy. Sprawdzenie mieszkania pod kątem prawidłowości wykonania prac nie zajmuje tego rodzaju fachowcom dużo czasu, a jednocześnie odbywa się to z ogromną dokładnością. Decydując się na ich pomoc jesteśmy pewni, że mieszkanie zostanie dokładnie obejrzane, a jakiekolwiek usterki – wykryte.