Sklejka – czemu warto stosować?

Jeśli poszukujesz sklejki, skieruj się tutaj

Sklejka jest stawiana wśród surowców najchętniej wykorzystywanych w rozmaitych branżach. Nie może to jednak dziwić – posiada bowiem wiele dobrych stron. Jest w szczególności tania, a to jest skutkiem technologii jej produkcji – robiona jest z drzewa. Zewnętrzne poziomy sklejki produkowane są zwykle z rodzajów drewna odznaczających się względami estetycznymi – między innymi dębu – natomiast środkowe – z tańszych gatunków. Czasem sklejka może być powleczona też okleiną fenolową. Wykorzystanie odpowiednich klejów powoduje natomiast, iż sklejka cechuje się dużą wytrzymałością – z tego powodu wykorzystuje się ją nawet w produkcji samolotów. Gdzie poza tym wykorzystuje się ten surowiec? O czym musimy wiedzieć kupując sklejkę?

Zastosowania sklejki

Obecnie sklejkę najczęściej spotyka się w sektorze stolarskim. Oprócz mebli stosuje się ją także w produkcji najróżniejszych dodatków do domu – paneli, okładzin czy ozdób. Poza tym sklejka bywa nierzadko stosowana przez budowlańców, którzy wykonują z niej między innymi szalunki, a więc typ form do kładzenia fundamentów. Sklejka jest również materiałem często wykorzystywanym do wykonywania łodzi, zaś kiedyś była ceniona przez wytwórców samochodów i samolotów – do dziś jest wykorzystuje się ją podczas naprawy wiekowych pojazdów. Ze względu na małą wagę, sklejkę chętnie stosują również modelarze.

O czym wiedzieć wybierając sklejkę?

W wielu sytuacjach najistotniejszą cechą jest odporność sklejki. Dlatego nie należy wybierać produktów niezbyt wysokiej klasy – a takie nierzadko oferują niesprawdzeni sprzedawcy. Jak więc ustrzec się błędów przy kupnie sklejki? Rzecz jasna kupować wyłącznie u dostawców, którzy zapewnią nam najwyższą jakość – a zwłaszcza kupujących sklejkę od razu od producenta. W sytuacji, gdy zamierzamy nabyć większą ilość materiału nie powinniśmy również szukać jej w marketach – znacznie korzystniejszym pomysłem będzie zakup u zaufanego hurtownika, który zaoferuje nam dowolną jej ilość.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]