Projekty domów z płaskim dachem – nie tylko PRL-owskie kostki

Projekty domów z płaskim dachem – zleć przygotowanie fachowcom

Dachy płaskie są dla wielu z nas źródłem sporych wątpliwości. Przyczyn, dla których nie darzymy ich sympatią jest wiele – na przykład walory wizualne, umiłowanie historycznej zabudowy i fakt, iż domy z płaskim dachem wielu naszym rodakom przywodzą na myśl budownictwo czasów komunizmu. Zupełnie odmiennie postrzegają je architekci, którym domy z płaskim dachem umożliwiają wprowadzenie innowacyjnych koncepcji. Projekty domów z płaskim dachem cieszą się wielkim uznaniem na zachodzie, gdzie od paru dziesięcioleci są najczęściej budowanym rodzajem domów. Powoli przekonują się do nich także młodsi inwestorzy w Polsce. Nie powinno to jednak dziwić – takie nieruchomości posiadają wszak mnóstwo zalet.

Zalety projektów domów z płaskim dachem

Na dom z płaskim dachem warto postawić przede wszystkim z uwagi na to, iż nierzadko jest on dużo bardziej interesujący od budynków ze spadzistym dachem. Dla wielu inwestorów naprawdę ważne będzie także to, że płaski dach pozwala na wykonanie dużego tarasu i nasadzenie krzewów. Innym plusem projektów domów z płaskim dachem jest to, że wybudowane w ich myśl domy są łatwe przy naprawach, a nawet mogą być „eko”, zwłaszcza jeżeli na dachu zostaną zamontowane kolektory solarne.

Jakiemu architektowi zlecić projekty domów z płaskim dachem?

Nie zapominajmy, iż projekty domów z płaskim dachem rzutują na wygodę mieszkania ich lokatorów. Przed wyborem danego architekta warto zatem przejrzeć parę stron i dopiero wtedy wybrać najlepszą z nich. Kluczowe są rzecz jasna dotychczasowe prace architekta, ale warto też przeczytać, co sądzą o nim pozostali zamawiający. Dobrze także będzie, jeśli projektant współdziała z ekipą, która szybko i dokładnie wybuduje stworzony dla nas projekt domu z płaskim dachem – przyspieszy to budowę i sprawi, że całość prac zakończy się bez najmniejszych problemów.

Adres firmy:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]