Projekty domów – nowoczesne projekty

barteksitarski.pl/projekty.html

Architektoniczne trendy z lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia powoli tracą entuzjastów, a zamiast nich pojawiają się zdecydowanie bardziej innowacyjne rozwiązania. Choć wiele budynków buduje się nadal według projektów pochodzące z minionej dekady, to coraz więcej klientów stawia na nowoczesne projekty domów – czym więc się wyróżniają? Gdzie szukać źródeł zainteresowania nimi? Czemu warto na nie postawić?

Jak powstały nowoczesne projekty domów?

Nowoczesne projekty domów tworzone są pod wpływem rozmaitych trendów. Większość architektów przyznaje się do wpływu XX-wiecznych twórców działających w krajach germańskich. Jeśli przyjrzymy się wielu współczesnym realizacjom, znajdziemy wpływy dzieł architektów skupionych wokół Bauhausu oraz podobnych kierunków.

Po czym poznać nowoczesne projekty domów?

Najłatwiej zauważalną cechą nowoczesnej architektury możemy uznać minimalizm i niechęć do zbyt dużej ilości dodatków. Nowoczesne projekty domów skupiają się na bryle i wyłączne ona nadaje domowi konkretny wygląd. Ogromną uwagę zwraca się również na materiały – szczególnym uznaniem cieszą się tradycyjny beton, spore szyby oraz deski.

W których miejscach sprawdzą się nowoczesne projekty domów?

Wbrew stereotypom, nowoczesne projekty domów sprawdzą się nie tylko w zorganizowanych dzielnicach domów jednorodzinnych. Wyłącznie od wyobraźni architekta zależy bowiem to, czy określony dom wpisze się w charakter otoczenia. Warto przemyśleć rodzaj przeważającej w tym miejscu architektury, a następnie podjąć działania, by włączyć do projektu kilka z występujących najczęściej detali.

Adres firmy:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]