Projekty domów góralskich – wsparcie doświadczonego specjalisty

Więcej szczegółów o tworzeniu projektów domów góralskich na barteksitarski.pl/goralszczyzna.html

Architektura góralska typowa jest dla rejonów Tatr. Powstała w połowie XIX stulecia. Od samego początku budziła zachwyt i ogromne zainteresowanie. Nie inaczej jest obecnie, gdyż nie brak osób, które stawiają na budowę domów z drewna. Najbardziej popularne są te z bali, które świetnie sprawdzają się tak jako domy całoroczne, jak i sezonowe.

Projekty domów góralskich – z jakiego powodu domy wybudowane z drewna są tak lubiane?

Domy drewniane cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. W znacznej mierze jest to efekt wyjątkowej urody tego typu posesji. Zachwycają one precyzją wykonania. Drewno to materiał niezwykłej urody. Pod tym względem nie dorówna mu żaden inny surowiec, z którego buduje się dom. Do tego domy te cechują się wyjątkowym mikroklimatem, który w sposób niezwykle korzystny wpływa na nasz organizm. To właśnie dlatego domy z drewna poleca się przede wszystkim osobom chorującym na astmę, alergię i innego rodzaju trudności z układem oddechowym. A jak prezentują się domy góralskie wykonane w stylu tradycyjnym? Cechą typową jest rzecz jasna dwuokapowy dach. Doskonale jest, jeżeli pokryty został on gontem. Ze względu jednak na niemałe ceny tego materiału, osoby wybierające dom w tradycyjnym stylu góralskim nierzadko decydują się na odmienny rodzaj krycia. Kolejną cechą są okna, których rozmiar jest naprawdę niewielki oraz wysoka, wykonana z kamienia podmurówka. Weranda, ganek oraz taras to też elementy charakterystyczne dla domów w klasycznym stylu podhalańskim. W początkowym okresie istnienia styl góralski wyróżniał się jeszcze licznymi zdobieniami. Na początku ubiegłego wieku zaczęto jednak z nich rezygnować.

Projekty domów góralskich – zdecyduj się na wsparcie specjalisty

Stawiając na dom w tradycyjnym stylu podhalańskim, powinno się postawić na usługi biura architektonicznego, które specjalizuje się w opracowywaniu projektów obiektów budowlanych właśnie w tradycyjnym stylu. Tylko wówczas można mieć pewność, że projekt będzie zrealizowany prawidłowo, a wszystkie charakterystyczne elementy tradycyjnego stylu będą uwzględnione.

Adres firmy:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]