Projekty domów góralskich – powrót drewna

Skieruj się tutaj jeśli jesteś zainteresowany domy góralskie projekty

Drewniana architektura przez lata była wypierana przez domy murowane. Dziś jednak zaobserwować możemy fakt, iż zainteresowanie nimi stopniowo rośnie. Oczywiście nie jest tak bez przyczyny – domy drewniane wykazują wszak mnóstwo atutów. Najistotniejszym okazuje się na pewno styl – pasują zarówno do willowej, jak i rustykalnej zabudowy. Ważne jest również to, iż domy drewniane są przyjazne dla środowiska, bowiem są wznoszone wyłącznie z odnawialnych materiałów. Drewno może również absorbować fale pochodzące od sprzętów RTV i filtrować powietrze, co powoduje, iż ich mieszkańcy wydajniej się wysypiają oraz chronią swoje płuca.

Najpopularniejsze projekty domów góralskich

Najpopularniejszym rodzajem domów drewnianych są oczywiście te przypominające tatrzańską architekturę. Często wykonywane są z bali, natomiast sposób ich wykończenia odwołuje się do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Oczywiście znajdziemy również projekty domów góralskich, które wykonane są w nowoczesnym guście. Często także spotyka się projekty domów góralskich, które łączą odmienne stylistyki – między innymi części betonowe. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez obaw możemy zamówić także, jeśli zamierzamy wznieść je poza Podhalem.

Jakiemu architektowi powierzyć projekty domów góralskich?

Pamiętajmy, że na wygodę życia w domu góralskim rzutuje w szczególności projekt, według jakiego jest wzniesiony. Z tego względu stawiając na podobne wyjście, warto obejrzeć wcześniejsze projekty architekta i przeczytać, co myślą o nim wcześniejsi kontrahenci. Ważne jest, aby w jego portfolio było sporo projektów domów góralskich – przez to zyskamy gwarancję, że nasze zlecenie będzie odpowiednio zrealizowane i trafi w nasze potrzeby. Przy poszukiwaniach dobrze również sprawdzić się, czy architekt współpracuje z firmą, która wzniesie dom – w ten sposób inwestycja skończy się prędzej.

Adres firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]