Projekty budowlane – niezbędne do pozwolenia na budowę

zobacz projekty budowlane

Trudno wyobrazić sobie istotniejszą rzecz niż budowa mieszkania. Warto jednak pamiętać, iż nie jest to proste wyzwanie, a największe problemy związane są z dopełnieniem wszelkich oficjalnych spraw. Najpierw należy uzyskać pozwolenie na budowę – zostanie ono wydane, jeżeli okażemy projekt budowlany. Dokument musi zostać stworzony przez architekta, zaś jego treść określają właściwe ustawy. Co zatem musi zawierać? Zachęcamy do lektury naszego tekstu.

Treść projektów budowlanych

Najistotniejszym elementem projektu budowlanego jest plan zagospodarowania działki. Dokument musi zostać opracowany na odpowiedniej mapie zatwierdzonej przez geodetę oraz zawierać rozmieszczenie istniejących i wznoszonych budynków oraz instalacji gazowych i kanalizacyjnych. W planie zagospodarowania powinny znaleźć się również informacje o punkcie przechowywania śmieci, rozmieszczeniu zieleni czy ogrodzeniu. Projekty budowlane muszą też zawierać projekty budowanych obiektów, a nierzadko także informacje od firm dystrybuujących media. W szczególnych przypadkach niezbędne będzie także zawarcie rezultatów testów gleby.

Projekty budowlane – dlaczego tak ważne?

Jak już wspomnieliśmy, projekty budowlane są potrzebne do tego, by uzyskać pozwolenie na budowę. Nie zapominajmy, iż nasza budowa musi odbywać się w myśl strategii ustalonej w owym dokumencie, zaś wszystkie niezgodności będą powodem jej nieodebrania.

Adres firmy:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]