Profesjonalny wynajem rusztowań

Rusztowanie to konstrukcja bez której nie może być prowadzona żadna budowa. Dzięki niej powstają nowe gmachy, a stare są poddawane renowacji. Sprawdźmy w takim razie, z jakich części składają się rusztowania oraz w jakich przypadkach niezbędne jest ich użycie.

Wynajem rusztowań – jak zbudowane jest rusztowanie?

Istnieje dużo rodzajów rusztowań – np. ramowe, jezdne, specjalne, elewacyjne. Zbudowane są one z pionowych elementów, które łączą poziome moduły. Żeby rusztowanie było bezpieczne i maksymalnie funkcjonalne, niezbędne są również elementy takie jak podstawki śrubowe, stalowe ramy oraz wysięgniki. Na tak wykonanej budowli montuje się drewniane deski. Rusztowania konstruowane są z rozmaitych metali, a także mają wielorakie przeznaczenie. Najczęściej stosowane są do robót budowlanych, za ich pomocą przeprowadzane są na przykład roboty tynkarskie lub spawalnicze. Masowo stosowane są do remontowania nieruchomości – obiektów sakralnych, estrad, domów prywatnych, biurowców. Wykorzystywane są w branży chemicznej, przydają się również do konserwacji wież czy mostów. Części składowe rusztowania wykonane są z komponentów aluminiowych lub stalowych rurek.

Wynajem rusztowań – jak regulują to przepisy prawne

Podczas budowy priorytetowe jest bezpieczeństwo. Trzeba zauważyć, że definicja rusztowania jest prawnie uregulowana – nakazują to względy bezpieczeństwa. Kiedy zatem rozpoczynamy prace modernizacyjne, najlepiej przekazać to doświadczonym firmom, które świadczą wynajem rusztowań. W takiej sytuacji mamy pewność, że struktura będzie zgodna z normami oraz funkcjonalna. Montaż powinna przeprowadzić osoba odpowiednio przeszkolona. Na rynku istnieją podmioty, które wynajmują, składają i rozbierają wszystkie moduły. Cena usługi jest określana z klientem i jest uzależniona od metrażu, czasu dzierżawy oraz wykonanych prac montażowych.