Produkcja okien drewnianych

Choć u dystrybutorów możemy kupić ostatnimi laty mnóstwo nowych surowców, to producenci okien dalej chętnie sięgają po drewno. Jest sprawdzone, cenione przez klientów i posiada całkiem dużo zalet. Dlaczego więc warto zdecydować się na okna drewniane? Co osiągniemy dzięki temu rozwiązaniu?

Okna drewniane – piękne i funkcjonalne

Najważniejszą zaletą okien drewnianych okazuje się z całą pewnością ich wygląd – ani te wyprodukowane z PCV, czy też z innych materiałów nie przewyższają ich wizualnie. Relacje użytkowników są dowodem na to, że, że okna drewniane znacznie wpływają na samopoczucie lokatorów i odgrywają rolę ozdoby wnętrza.

Charakterystyka okien drewnianych

Prawidłowo serwisowane okna drewniane świetnie oddzielają pokój od najróżniejszych hałasów. Okazują się ponadto najlepsze, jeśli ważne jest zapewnienie odpowiedniej temperatury – nawet w ekstremalnych warunkach atmosferycznych, właściciele okien drewnianych żyją spokojnie.

Okna drewniane – wydatek na wiele lat

Okna drewniane znane są ze względu na charakteryzującą je odporność. Dobrze zamontowane i na bieżąco naprawiane, wytrzymają w danym miejscu aż 90 lat. Kiedy natomiast opatrzy nam się ich kolor, jesteśmy w stanie zmienić go bez jakichkolwiek trudności – powinniśmy jedynie przemalować ramy.

Jak troszczyć się o okna drewniane?

Okna drewniane potrzebują jednak specjalnej konserwacji. Szczególną uwagę należy zwrócić na impregnacje, gdyż woda może spowodować puchnięcie. Więcej trudności sprawi również utrzymanie okien znajdujących się na nasłonecznionej ścianie – wymagają one bowiem częstego lazurowania.