Problemy z budową domu? Pomoże architekt

architekt Kraków

Budowa domu to bez wątpienia najistotniejsza rzecz dla wszystkich z nas. Należy zatem starannie to zaplanować i pamiętać o usługach specjalistów. Szczególny wpływ na to, jakie skutki przyniosą nasze wysiłki, ma na pewno projekt domu. Możemy wprawdzie kupić gotowy projekt, jednak chcąc zyskać gwarancję, iż budynek będzie taki jak chcieliśmy, należy skorzystać z usług architekta. Z uwagi na fakt, że większość z nas nie zdaje sobie sprawy, czym naprawdę się para, należy powiedzieć o tym parę zdań.

O co zapyta architekt?

To, czy projekt spełni konkretne oczekiwania, jest zależne przede wszystkim od wyników rozmowy z architektem. Przygotowując się do architekta powinniśmy wiedzieć, czego oczekujemy po wznoszonym domu i potrafić przekazać mu to. Powinniśmy również zapoznać się z głównymi ustawami dotyczącymi budowy domu – dzięki temu bez problemu się dogadamy z architektem. Nie trzeba rzecz jasna się stresować, gdyż w przypadku problemów możemy liczyć na jego pomoc.

Co jest obowiązkiem architekta?

W pierwszej kolejności architekt stworzy projekt budowlany. To ów dokument zostanie wzięty pod rozwagę przez urzędy przed wydaniem pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Muszą znaleźć się w nim rozwiązania, na których oprze się planowana budowa. Projekt wykonawczy wykorzystamy natomiast do zatrudnienia ekipy budowlanej oraz okaże się niezbędny do odbioru budowy. Zawartość obu dokumentów regulują właściwe ustawy.

Adres firmy:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]