Postaw swój dom zgodnie z tradycją – budowa domów góralskich

Sprawdź, kto oferuje budowę domów góralskich

Piękne domki góralskie zachwycają niezwykłym wykończeniem, co przyczynia się do tego, że coraz większa liczba osób chce zamieszkać w domku z bali. W jakich regionach przeważnie są spotykane i czym się charakteryzują?

Budowa domów góralskich – nie tylko w rejonach podgórskich

Nowoczesne domy góralskie prezentują się wręcz bajkowo, zauważamy w nich ogromne wpływy stylu zakopiańskiego. Są zrobione z bali drewnianych i wyróżniają się skośnymi dachami oraz dużą ilością góralskich zdobień, mają również zadaszenia kryte gontem. Doskonale uzupełniają tatrzańskie miejscowości, dlatego występują najczęściej na terenach podgórskich. W związku z tym, że klienci chcą obniżyć wydatki związane z budową tradycyjnego domu, warto rozważyć różne opcje i zafundować sobie taki dom w zupełnie innym regionie. Budowa domów góralskich jest zdecydowanie tańsza i szybsza niż w przypadku tradycyjnych nieruchomości. Konstruowane są one z gotowych części, a innowacyjna technika sprawia, że prace można realizować również podczas zimy, ponieważ nie musimy wykonywać murowania. Fachowcy przekonują, że dom można postawić w ciągu kilku miesięcy.

Budowa domów góralskich – możliwość przebudowy

Nowoczesne chałupy góralskie mogą służyć jako nieruchomości działkowe, ale również jako obiekty całoroczne. Stosowana technologia pozwala uzyskać w środku znakomity poziom izolacji termicznej, dachy zabezpieczone są ceramicznymi dachówkami, a na ściany można położyć wełnę mineralną. Firmy zajmujące się stawianiem takich domków profesjonalnie impregnują wszystkie elementy, żeby uodpornić środek przed mrozem. Następnym atutem konstrukcji tego typu jest możliwość zmiany położenia pomieszczeń. Kiedy postanawiamy zbudować nowoczesne domki góralskie, wybierajmy tylko doświadczone podmioty, które potrafią połączyć górski klimat z nowoczesnością.

Adres firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]