podpory szalunkowe, podpory Peri

Podpory szalunkowe i ich rola w budownictwie

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. W jaki sposób są stosowane? Kiedy warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich zastosowanie

Pośród szalunków wyróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy rodzaj używany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego można pokryć strop betonem i odpowiednie jego uformowanie. Istotną rolę pełnią też stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezbędne w trakcie wykonywania prac budowlanych. Podpory szalunkowe wykonywane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można je stosować w wielu sytuacjach. Zwykle w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm lub od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się wysoką trwałością, są także łatwe w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są szerokie. Wśród wiodących producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, a także moduły wykonywane przez firmy Hunnebeck, Olan czy Pionart. Na specjalną adnotację zasługują podpory Peri, które wyróżniają się przemyślaną strukturą, nowatorskimi rozwiązaniami oraz znakomitą jakością. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do użytkowania nawet w ciężkich warunkach. Aktualnie wiele firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – atrakcyjne ceny sprawiają, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Wynajęcie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]