Piaskowiec elewacyjny uszlachetni twój dom

Piaskowiec elewacyjny to surowiec powszechnie wykorzystywany na ulicach i skwerach. Rozpowszechniony nie tylko jako materiał ozdobny wewnątrz nieruchomości, ale również na fasadach. Sprawdźmy więc co tak naprawdę decyduje o jego możliwościach.

Kiedy używany jest piaskowiec elewacyjny?

Piaskowiec elewacyjny jest niezwykle popularnym komponentem wykorzystywanym w przypadku budowy lokali mieszkalnych oraz ich ścian zewnętrznych. Można go kupić w rozmaitych odmianach kolorystycznych – od łososiowego, przez złoty aż po brunatny. Poszczególne warianty piaskowca różnią się od siebie odcieniami, strukturą i typem – wyróżniamy płytki płaskie, nieregularne, jasne, o ciętych krawędziach. Niektóre odmiany piaskowca mienią się delikatnym blaskiem, dzięki użyciu mieszanek kwarcytu. Dlatego piaskowiec doskonale pełni funkcję reprezentacyjną – w mieszkaniach, na ścieżkach i jako element elewacyjny. Stanowi idealny element na tarasy, grille lub wykończenie elewacji.

Piaskowiec elewacyjny – doceń naturalne piękno

Kluczową cechą piaskowca jest jego niesamowita niewrażliwość na niekorzystne warunki zewnętrzne. Płyty fasadowe prezentują się znakomicie przez co najmniej kilkadziesiąt lat. To kamień pochodzenia organicznego, który opiera się działaniu wiatru, deszczu i będzie stanowić wielki atut dla naszej nieruchomości. W sprzedaży znajdziemy wiele wariantów płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych pozyskiwanych w Polsce, jak i sprowadzanych zza granicy.