Okna energooszczędne – najważniejsze parametry

Zamów okna energooszczędne

Najbardziej istotnym komponentem, o którym należy pamiętać przy ocieplaniu domu jednorodzinnego, są odporne na warunki zewnętrzne okna energooszczędne. Najbardziej popularne są okna drewniane, które u producentów odnajdziemy w wielu wersjach. W jaki sposób są wyprodukowane i co zapewniają?

Okna energooszczędne – postaw na komfort termiczny

Drewniane okna wytwarzane są z przyjaznych dla środowiska materiałów – na przykład dębu i modrzewia. Charakteryzują się doskonałymi atrybutami, dzięki czemu w niczym nie ustępują produktom z plastiku. Pamiętajmy, żeby zwrócić szczególną uwagę na współczynnik przenikalności cieplnej stolarki okiennej, zwłaszcza, jeśli modernizujemy lokal przed zimą. Zapewnia to nie tylko wygodne warunki wewnątrz pomieszczenia, ale również oszczędność koksu lub oleju opałowego. Wskaźnik izolacji termicznej musi być zachowany na odpowiednim poziomie (tj. niższy niż 0,8 W/m2), wówczas w domu zapanują komfortowe warunki. Ogrzane powietrze zostaje w budynku, a przez nieszczelności nie przedostaje się chłód .

Okna energooszczędne – profesjonalne uszczelki okienne

Podejmując się termomodernizacji sprawdźmy kolejny istotny element – współczynnik izolacji dźwiękowej. Postawmy na dobrze izolowane okna drewniane, jeśli chcemy uchronić się przed nadmiernym hałasem z dworu. Niesamowicie istotne są również precyzyjne systemy uszczelniające – dzięki nim zamknięte okno nie ulegnie rozszczelnieniu. Warto więc wybrać drewniane okna energooszczędne, ponieważ nowoczesna technologia gwarantuje wygłuszenie niechcianego zgiełku, a także wspaniały komfort termiczny w domu.

Adres firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]