Ogrodzenie klinkierowe

Ogrodzenia klinkierowe są w Polsce często montowane. Mają dużo dobrych stron – doskonale się prezentują, są wytrzymałe na częste u nas chłody, uszkodzenia mechaniczne i działanie wody. Są też dość tanie – zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę cechującą je długowieczność oraz niewielkie koszty użytkowania. Z czym jednak będą się świetnie komponować? Które ozdoby dobrać, by ogrodzenia klinkierowe prezentowały się bardzo dobrze?

Ogrodzenia klinkierowe, a deski

Surowe kolory cechujące ogrodzenia klinkierowe najlepiej komponują się z drewnem. Najlepszym wyborem okaże się kombinacja podstawy ceramicznej z drewnianymi sztachetami. Ogrodzenie tego rodzaju dopasujemy do posesji o tradycyjnym wyglądzie, jak i tych bardziej nowoczesnych.

Ogrodzenia klinkierowe, a metal

Innym nierzadko wybieranym wyjściem jest połączenie ceramiki oraz metali. Bez względu na to, czy będą to kute metodą tradycyjną przęsła, czy też gotowe segmenty, w ten sposób mamy możliwość nadać naszej posesji niepowtarzalny charakter, na co zwrócą uwagę w szczególności mieszkańcy wsi.

Jak pielęgnować ogrodzenia klinkierowe?

Ogrodzenia klinkierowe nie potrzebują co prawda częstej konserwacji, jednak chociaż raz w roku powinniśmy znaleźć na nią trochę czasu. Zbierający się na ścianach klinkierowych płytek brud szybko wyczyścimy używając myjki ciśnieniowej, natomiast ich odporność zwiększymy dzięki preparatom zmniejszającym nasiąkliwość.