Nie daj się naciągnąć – zleć odbiór mieszkania od dewelopera

Niezwykle istotną czynnością podczas zakupu lokalu, której nie powinniśmy lekceważyć, jest odbiór mieszkania od dewelopera. Podczas dokonywania odbioru można znaleźć rozliczne błędy, które deweloper musi zrekompensować. Kiedy wykonuje się odbiór mieszkania od dewelopera i na co zwrócić najbardziej uwagę?

Odbiór mieszkania od dewelopera – stanowiony przez akty normatywne

Odbiór mieszkania od dewelopera wprowadzają właściwe przepisy prawne. Czynność ta kontroluje czy nieruchomość spełnia warunki zawarte w umowach deweloperskich. Na podstawie sporządzanego w jego trakcie raportu zdawczo-odbiorczego mamy prawo żądać od inwestora naprawienia ewentualnych wad. W czasie wykonywania odbioru należy mieć ze sobą wszystkie umowy, aby móc na ich podstawie dokonać skrupulatnej kontroli stanu rzeczywistego. Odbiór mieszkania rozpoczynamy od przejrzenia techniki wykonania pionów, płytek podłogowych czy zabudowy pomieszczeń. Istotna jest również jakość użytych materiałów budowlanych i sanitariatów.

Odbiór techniczny mieszkania – sprawdzaj skrupulatnie

Nie zapominajmy, że przegląd techniczny mieszkania (w Krakowie, Gdyni i innych miejscowościach) powinien być wykonywany nie tylko w przypadku mieszkań z rynku pierwotnego, ale również używanych. Powszechne mankamenty, pojawiające się w nieruchomościach to szwankująca instalacja elektryczna i pleśń na ścianach. Niezależnie od tego czy przegląd będzie w Krakowie czy w Rzeszowie – musi być on dokonany w asyście pełnomocnika wykonawcy, jak również fachowca z zakresu architektury.