Nawierzchnioizolacje – nowoczesne materiały

Przed nadejściem zimy warto pamiętać o uszczelnieniu poszycia. Źle utrzymany dach może okazać się przyczyną sporych trudności w sezonie jesiennym – przepuszcza wilgoć i powoduje duże ubytki temperatur. Na szczęście przygotowanie dachu przed zimą nie przysporzy obecnie nikomu dużych trudności – u dystrybutorów znajdziemy bowiem nowoczesne nawierzchnioizolacje, które zdają egzamin także w ekstremalnych sytuacjach. Które to wyroby? Jak znaleźć nawierzchnioizolacje odpowiednie do konkretnych oczekiwań? Oto kilka porad.

Nawierzchniolizolacje do łatania ubytków

Czasem duża konserwacja dachu nie jest niezbędna – starczy tylko uzupełnienie ubytków, które pojawiły się w wyniku wpływu zjawisk pogodowych. Dobrze wtedy wybrać nawierzchnioizolacje syntetyczne, które świetnie nadają się do łatania różnego rodzaju szczelin czy pęknięć. Podobne środki sprawdzą się także przy konserwacji połączeń przy świetlikach lub kominie. Ich plusem jest przede wszystkim łatwość aplikacji oraz solidność – świetnie znoszą wilgoć i mrozy.

Nawierzchnioilozacje bitumiczne

W sytuacjach, gdy jedynym rozwiązaniem okaże się wymiana poszycia, należy postawić na specjalne masy asfaltowe. Wiele wśród nich nie potrzebuje nakładania na gorąco, a to znacznie ułatwia nam zadanie. Znajdziemy wśród nich nawierzchnioizolację wytrzymałe na wilgoć oraz promienie UV – przez to chronią dom przed złymi warunkami atmosferycznymi oraz gwarantują jego lokatorom stuprocentową ochronę.