Naprawa dachu – uszczelniacze dekarskie

Solidny dach jest koniecznym elementem każdego domu. Do naprawiania jego powierzchni służą specjalistyczne uszczelniacze dekarskie. Zobaczmy kiedy są używane i co je wyróżnia.

Gdzie znajdują zastosowanie uszczelniacze dekarskie

Uszczelniacze dekarskie przydają się przeważnie podczas wyrównywania wieloletniego dachu, który zawiera poważne uszkodzenia w powierzchni. Stosuje się je też do spoinowania dachówek, rekonstrukcji elementów okien dachowych, a także do do tzw. łączenia na zimno. Mogą być środkiem doraźnym, używanym w razie przeciekania dachu, ale także permanentnie spajającym konstrukcję w całość. Uszczelniacze dekarskie są wodoszczelne, więc można ich używać nawet podczas złych warunków pogodowych (porywista wichura, rzęsisty deszcz). Ich właściwości zapewniają optymalnie skomponowane substancje chemiczne i lata badań.

Najważniejsze cechy uszczelniaczy dekarskich

Uszczelniacze dekarskie charakteryzują się nadzwyczajną przyczepnością do wielu rodzajów dachów, na przykład takich jak papa, beton, aluminium. Posiadają właściwości uszczelniające i spajające. Występują w formie plastycznej substancji lub specjalistycznej szpachli na bazie kauczuku, co w efekcie tworzy zaimpregnowaną strukturę. Uszczelniacze wytrzymają w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych, nie poddają się oddziaływaniu cieczy czy wysokiej temperatury. Na rynku wyszukamy dużo odcieni uszczelniaczy dekarskich, jak również uszczelniacze zupełnie transparentne, które można pomalować na inny kolor.