Montaż paneli – o czym pamiętać

Kompleksowa aranżacja wnętrza gwarantuje wygodę i dobre wrażenia wizualne. Kluczowym składnikiem w każdym mieszkaniu jest podłoga, która wymaga specjalistycznej aranżacji, na przykład poprzez ułożenie na niej paneli. Zobaczmy zatem jak najlepiej układać panele i jakiej ekipie najlepiej to zlecić.

Montaż paneli – najlepsza metoda

Opracowano wiele procedur na montaż paneli, ale najprostszym jest tzw. metoda bezklejowa, bez przybijania. Uprzednio musimy rzecz jasna zastosować odpowiedni podkład, którego funkcją jest wygłuszenie podłogi. Można do tego wykorzystać polipropylen albo płyty wiórowe. Ważne jest też wykonanie w granicach 5-10 mm odstępu na krawędzi powierzchni, gdyż panele rozszerzają się pod wpływem wilgoci. Szczelina zostanie zmyślnie ukryta na kolejnych etapach remontu.

Montaż paneli najłatwiej z ekipą

Ułożenie paneli we własnym zakresie wymaga nie lada sprawności i praktyki. Dobrze jest skorzystać z profesjonalnej pomocy w tym względzie, żeby wszystko się powiodło. Na rynku działa wiele firm, które oferują montaż paneli – w Krakowie, Niepołomicach i Myślenicach. Profesjonaliści nie tylko błyskawicznie i sprawnie położą panele, ale również pomogą dobrać najlepsze deski i dopasować je do wystroju naszego pokoju, a także naszych możliwości finansowych. Wspomagając się fachowym doradztwem będziemy mogli zapomnieć o samodzielnym dobieraniu najlepszych rodzajów listw przypodłogowych – ekipa dostarczy wszystko wprost do naszego mieszkania. Oszczędzamy dzięki temu stres i zyskujemy gwarancję, że nasze mieszkanie będzie wyglądać nienagannie.