Rynek mieszkań w Katowicach i pozostałych miastach regionu jest trochę odmienny od innych regionów Polski. W odróżnieniu od nich, dość niewiele klientów interesuje się mieszkaniami z pierwszej ręki. Naprawdę często wybierane są z kolei mieszkania z drugiej ręki. Rzadko też składane są wnioski o dofinansowanie kupna lokalu, a to także wyróżnia ten region wśród pozostałych. Jak dokładnie prezentuje się rynek mieszkań w tym regionie? Jakie mieszkania w Katowicach szczycą się szczególnym zainteresowaniem?
Nie tylko od dewelopera – mieszkania w Katowicach
Jak już napisaliśmy, największym zainteresowaniem cieszą się na Górnym Śląsku mieszkania z rynku wtórnego. Jak łatwo się domyślić, przyczyną tego stanu rzeczy są względy finansowe – mieszkanie z drugiej ręki wyniesie nawet dwa razy mniej niż mieszkania w Katowicach oferowane przez dewelopera. Oczywiście chodzi o lokale w tych samych częściach miasta, o takiej samej powierzchni.
Jak szukać mieszkania w Katowicach?
Na rynku lokali od poprzednich właścicieli szczególnie dużo ofert dotyczy przede wszystkim Bogucic czy osiedla Tysiąclecia. Najmniejsze kwoty zapłacimy za mieszkanie na Szopienicach, na których koszt kupna metra kwadratowego waha się wokół 2,5 tysiąca złotych. Najdroższe są zaś Brynowo i Dąb, gdzie koszty przewyższają nieraz 5000 złotych za metr kwadratowy. Szczególnie sporo nowych lokali jest zaś wznoszonych w pobliżu ulicy Mikołowskiej i Doliny Pięciu Stawów.
Oferty mieszkań w Katowicach potencjalni kupcy znajdują na wiele sposobów. Najlepszą droga okaże się z pewnością skorzystanie z sieci, gdyż to w wyszukiwarkach dostępnych w sieci dostępnych jest najwięcej anonsów kupna-sprzedaży.