Klinkierowe parapety

Są odporne na chłód, wilgoć czy pęknięcia. Nic zatem dziwnego, iż parapety klinkierowe często pojawiają się w oknach naszych obiektów. Poza przytoczonymi dobrymi stronami, parapety wykonane z klinkieru cechują się także pięknym wyglądem – dzięki nim nawet najmniej ciekawy obiekt potrafi zyskać nowe, lepsze oblicze.

W jaki sposób zakładać parapety klinkierowe

Mimo, że montaż parapetów klinkierowych może na pozór jawić się łatwym zajęciem, to szczególnie początkującym sprawia pewne kłopoty. Najtrudniejsze okazuje się uniknięcie smug, które podczas tej czynności nierzadko pojawiają się na elewacjach budynków, a które w niemałej mierze są skutkiem wykorzystania źle dobranych klejów.

Parapety klinkierowe – klasyfikacja

Parapety klinkierowe dostępne są w rozmaitych rodzajach. Najlepszą wśród nich jest bez wątpienia przysucha, którą rozpoznamy po nieskomplikowanym kształcie i zgięciu, dzięki któremu woda nie ścieka od razu na elewację, przez co unikamy nieestetycznych zacieków. Drugim rodzajem są S-ki, które także chronią nasze domy przed wpływem wilgoci.

Zalety parapetów klinkierowych

Parapety klinkierowe to doskonałe rozwiązanie dla tych, którym zależy na znalezieniu solidnego oraz świetnie się prezentującego parapetu. Surowiec, z którego zostały wykonane cechuje się wszak wielką wytrzymałością na pęknięcia oraz działanie wody, a proces jego produkcji zapewnia mrozoodporność.