Klinkierowa kostka brukowa

Jest stosunkowo niedrogi, a mimo to z powodzeniem może zmienić drogą nawierzchnię. Bruk klinkierowy jest wszak wytrzymały, a także doskonale wygląda – także po dekadach. Nic zatem dziwnego, że często spotkać go można na polskich drogach, placach lub w ogrodach. Jakie ma zalety? Z jakich względów warto go wybrać?

Zestawienie bruku klinkierowego i cementu

Statystyki udowadniają, iż bruk klinkierowy jest czterysta procent bardziej wytrzymały niż wykorzystywany powszechne beton. Z dobrym skutkiem wytrzymuje także duże ciężary, może zatem być układany na podjazdach, placach magazynowych lub drogach wewnętrznych.

Bruk klinkierowy – dostępny w różnych barwach

Bruk klinkierowy na pewno docenią wszyscy, którym nie są obojętne sprawy wyglądu. Najczęściej dostępny jest w pomarańczowej tonacji, jednak poprzez zastosowanie innych rodzajów samoistnie zafarbowanej gliny, jest w stanie przybierać także całkowicie odmienne barwy.

Układanie bruku klinkierowego

Bruk klinkierowy może zostać ułożony na wiele sposobów. Do wyboru jest w jego przypadku nawet 5 konfiguracji – a więc prawie każda ze krawędzi pojedynczych kostek. Sprawia to, że jego użycie nie kończy się na horyzontalnych powierzchniach – można stosować go też do wykończenia elewacji.

Bruk klinkierowy posłuży dekady

Opisywany materiał okazuje się naprawdę wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne – bez problemów posłuży nam nawet przez kilka dekad. Nieprzerwanie utrzymuje naturalną barwę, a charakterystyczna faktura powoduje, że wykazuje wysoką antypoślizgowość.