Kiedy wykorzystuje się armaturę kwasoodporną?

Jeśli chcesz zamówić armaturę kwasoodporną, odwiedź tę stronę

W domu w stu procentach sprawdzi się armatura, która jest wytrzymała na korozję. W niektórych przypadkach wymagane będą jednak znacznie korzystniejsze właściwości stali, z której wykonana będzie wykorzystywana armatura. Jest tak między innymi w zakładach, w których produkuje się towary z użyciem substancji żrących – jak farby lub nawozy. By przenieść je we właściwe lokalizacje fabryki, należy wtedy użyć armatury umożliwiającej wykonanie sieci odpornej na działanie substancji żrących. Na szczęście na rynku znajdziemy wiele towarów, z którymi okaże się to osiągalne. Z czego zatem wyprodukowana jest armatura kwasoodporna? Jakie części znajdziemy w ofercie wytwórców? Gdzie je kupić?

Z czego wyprodukowana jest armatura kwasoodporna?

Na rynku znajdziemy najróżniejsze elementy armatury kwasowej – na przykład krany, mufy, czwórniki oraz redukcje czy rozety. Niezależnie od tego, które są to elementy, najważniejsze jest to, z którego surowca są wyprodukowane. By zagwarantować stuprocentową wytrzymałość na wpływ kwasów, stosuje się w szczególności specjalne typy stali nierdzewnej. Zwykle armatura kwasoodporna wykonana bywa więc ze stali kwasowej, którą produkuje się przez dużą domieszkę niklu oraz chromu. Taki surowiec jest wytrzymały na działanie wszystkich kwasów o mocy niższej niż H2SO4.

Armatura kwasoodporna – w jakim sklepie?

Armaturę kwasoodporną możemy nabyć między innymi w tradycyjnych sklepach metalowych. To rozwiązanie ma niestety sporo wad. Najważniejszym z nich są rzecz jasna duże koszty zakupu, a te sprawiają, iż montaż kompletnej instalacji może stać się poważnym wydatkiem. Oprócz tego nie zawsze kupimy tam części, których potrzebujemy. Z tego względu dobrze nabyć armaturę kwasoodporną w sklepach online, które proponują nie tylko spory katalog części, ale też zazwyczaj mniejsze ceny.

Adres firmy:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]